headerphoto
Strona główna

Wokół filtrów dpf

Czyszcenie filtrów dpf czy też wypalanie filtra cząstek stałych to ratunek dla niejednego kierowcy. 
Dlaczego? Otóż, filtr dpf, jak każda inna rzecz w samochodzie, po jakimś czasie zużywa się i trzeba go po prostu wymienić. Ale nie jest to tania sprawa, w związku z tym gros osób decyduje się właśnie na opcje typu: czyszcenie filtrów dpf czy wypalanie filtra cząstek stałych. 
Dobry warsztat samochodowy wykonuje tego typu usługi, więc nie ma najmniejszych problemów, aby w ten sposób znacznie czasami przedłużyć żywotność takiego filtra. To się po prostu opłaca. Taki zregenerowany filtr jeszcze przez jakiś czas nam posłuży, a auto będzie funkcjonowało jak należy. Niektórzy kierowcy decydują się na jeszcze inne rozwiązania, mianowicie, zlecają wycięcie zużytego filtra. 
Tego nie zalecamy, bo to nielegalne. Samochód bez filtra dpf jest nieprzyjazny dla środowiska, a to nie jest akceptowane przez prawo. W takim razie może lepiej nie kupować samochodów z silnikami diesla? 
Może lepiej postawić na benzyniaki czy tez samochody z instalacją gazową? Trudno byłoby tutaj postawić jakieś tezy nie do obalenia, bo przecież każdy kupujący ma swoje potrzeby i preferencje w tej materii. Poza tym, nie ma przecież idealnych pojazdów, bo każdy ma swoje wady i zalety. 
A tak naprawdę przy wyborze klient kieruje się bardzo często ceną auta. To pieniądze mają kluczowe znaczenie przy tego typu zakupach. Samochód przestał być już luksusem, ale też nie jest rzeczą, którą przeciętny Kowalski kupuje sobie od tak, kiedy tylko mu się zamarzy.

Zobacz to na zdjęciach:

czyszcenie filtrów dpf

warsztat samochodowy

wypalanie filtra cząstek stałych


Brak komentarzy!