headerphoto
Strona główna

Jakiego psa kupić dla dziecka?

Właściwie nie dla dziecka, ale aby wychowywał się wraz z dzieckiem.

Nie wszystkie rasy psów nadają się do tego w równym stopniu. Poniżej podpowiadamy, jakiego szczeniaka zabrać do domu – oto nasz TOP 3.
Przede wszystkim zastanów się, ile masz miejsca w domu lub mieszkania, gdyż jest to najważniejsza kwestia przy wyborze psiaka. Wiadomo, że mały będzie odpowiedni do bloku, a duży do domu z tarasem lub ogrodem. Są jednak i inne czynniki – niektóre rasy wyjątkowo lubią biegać, polować, kopać itd. Inne zaś to typowe kanapowce, a jeszcze inne – obrońcy, którzy kochają dzieci!
Za jedną z takich ras na pewno można uznać boksery. Mimo że budzą respekt, świetnie opiekują się dziećmi i zawsze są skore do zabawy. To bardzo żywiołowe psy, które mają niespożyte zapasy energii! 
Z mniejszych psów polecamy cavalier king charles spaniela – przyjacielski i nieduży, świetny jako pupil do miasta. Ma co prawda dłuższą sierść i uszy, które mogą się brudzić w sezonie jesienno-zimowym. Są jednak przyjacielskie i podobają się dzieciom!
Na topie wciąż są także yorki, mimo że są dość wymagające pod względem pielęgnacji. Ich nieduży rozmiar pozwala zabierać je do pracy, na zakupy, do centrów handlowych itd.
Pamiętajmy, że jego oficjalna nazwa to yorkshire terrrier! Trzeba też wziąć pod uwagę, że yorki miewają swoje kaprysy, bywają piskliwe i lubią zwracać na siebie całą uwagę – z tych też powodów raczej polecamy je dla nastolatków, nie dla małych dzieci.
Dowiedz się więcej: http://www.petlandia.pl

Zobacz to na zdjęciach:

pies

kot

zwierzęta

hotel


Brak komentarzy!